ul. Heroldów 12 01-991 Warszawa

+48 22 834 33 80 rm@redemptorismater.pl

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI – UROCZYSTOŚĆ PATRONALNA NASZEGO KOŚCIOŁA

Tradycyjnie 3-ego maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Dla naszego seminarium jest to jednak szczególny dzień, bo właśnie takie wezwanie nosi nasz kościół seminaryjny. Z tej okazji obchodzimy więc uroczystość odpustową.

Jest to również dzień poświęcenia kościoła, którego 3-ego maja 2010 roku dokonał nowomianowany metropolita warszawski ks. abp Kaziemierz Nycz (obecnie kardynał), w asyście Jego Eminencji ks. abp Józefa kard. Glempa i ks. abp. Tadeusza Budzika (ówczesnego przewodniczącego KEP) oraz licznie zgromadzonych prezbiterów archidiecezji warszawskiej i przybyłych spoza niej.

Aby uczcić tak wspaniały dzień przeżyliśmy w naszym seminarium piękną Eucharystię, której przewodniczył nie kto inny, a sam ks. Kardynał. Jak zawsze uroczyście wybrzmiały pieśni ku czci Najświętszej Maryi, której potęga modlitwy i ochrony jest dla każdego z nas ratunkiem w największych trudnościach.

Cieszyliśmy się również obecnością gości, którzy wraz z nami przeżywali to wspaniałe wydarzenie. Byli wśród nich: bracia seminarzyści z seminarium diecezjalnego w Legnicy wraz z formatorami oraz towarzyszące ks. Kardynałowi trzy siostry zakonne. Był również sekretarz ks. Kardynała, ks. Matteo.

Po zakończeniu mszy św. wszyscy zgromadzeni zasiedli do wieczerzy. Przy akompaniamecie pieśni patriotycznych, takich jak „Witaj majowa jutrzenko”, „Czerwone maki na Monte Cassino” czy „Warszawo ma”; delektowaliśmy się pierworzędnymi przysmakami przygotowanymi przez wdowy pracujące w naszym domu. Na specjalne życzenie ks. Kardynała, seminarzysta Mateusz Rusiński wykonał popisowy utwór na akordeonie.

Radość spotkania była tak wielka, że z piosenką na ustach towarzyszyliśmy wychodzącym, aż do progu wyjścia.