ul. Heroldów 12 01-991 Warszawa

+48 22 834 33 80 rm@redemptorismater.pl

Majówka 2018

Tegoroczna majówka była dla całego naszego seminaryjnego grona niezwykle udana! Pierwszego maja udaliśmy się do Wesołej, gdzie odbył się tradycyjny mecz piłki nożnej. Jak zawsze, w atmosferze rywalizacji, starły się ze sobą drużyny młodzików i starszych stażem seminarzystów. Wielką pomoc stanowił niegasnący dopping naszych sióstr z kuchni, które z trybun oglądały nasze zmagania sportowe.

3 maja to dzień bardzo uroczysty dla naszego Seminarium, gdyż Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, przeżywamy nie tylko jako dzień ważny dla całego Kościoła, ale szczególnie ważny dla nas, ponieważ jest to święto patronalne naszego kościoła seminaryjnego. Z tej okazji, całe grono naszego domu, zebrało się o godzinie 10:00, by pod przewodnictwem ks. rektora Alojzego, przeżywać uroczystą sumę odpustową. Był to czas wspólnej modlitwy, skupienia i osobistego oddania Matce Bożej. Po południu mieliśmy okazję przenieść się w czasie i obejrzeć historyczne momenty związane z naszym Seminarium. Wyświetlone zostały filmy z: poświęcenia terenu pod budowę Seminarium, wmurowania kamienia węgielnego, poświęcenia pierwszej części gmachu i konsekracji kościoła seminaryjnego.

Dzień później, 4 maja, wyruszyliśmy na pielgrzymkę do Rzymu, na spotkanie z papieżem Franciszkiem i ekipą katechistów odpowiedzialnych za Drogę Neokatechumenalną na świecie. Spotkanie było zorganizowane z okazji 50-lecia istnienia neokatechumenatu w Rzymie. Tradycyjnie, seminarzyści byli gośćmi w pod rzymskiej Dragonie. Poza samym spotkaniem, niezwykle mocnym doświadczeniem była wspólna eucharystia, którą wraz z braćmi z USA, Francji, Polski i Włoch przeżywaliśmy w dragońskiej parafii. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, dzięki którym ta pielgrzymka mogła się odbyć.