ul. Heroldów 12 01-991 Warszawa

+48 22 834 33 80 rm@redemptorismater.pl

GOŚCIE KEP 2019 W NASZYM SEMINARIUM

W dniach 11-14 marca br., gościliśmy w naszym domu grupę biskupów z różnych krajów świata, którzy przyjechali do Warszawy, aby wziąć udział w corocznym spotkaniu Konferencji Episkopatu Polski (KEP). W środę, 13 marca, uczciliśmy szóstą rocznicę wyboru Jego Świątobliwości Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Tego dnia, uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. sprawowanej przez Jego Eminencję ks. kard. Pietro Parolin’a – Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej. Mszę koncelebrowali członkowie Episkopatu Polski i również nasi Goście. Wzięli w niej udział, m.in. Prezydent RP, członkowie rządu, politycy, ambasadorowie. Wydarzenie to miało miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie, a odbyło się jako wyraz wdzięczności nie tylko za 6 lat pontyfikatu papieża Franciszka, ale i za setną rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską oraz setną rocznicę pierwszego spotkania KEP.

Następnego dnia, kilku z Nich celebrowało poranną mszę św. w naszym seminarium. Na koniec wyrazili podziękowania za gościnę i miłą atmosferę, jakiej doświadczyli tutaj.

Przewodniczący porannej mszy św. ks. bp Jan Sobiło poprosił wszystkich koncelebrujących biskupów i kapłanów o udzielenie wspólnego błogosławieństwa…

Rafał i Andrii, którzy obecnie studiują u nas na pierwszym roku, mieli okazję spotkać ze się z biskupem Rygi, w której znajduje się ich macierzyste seminarium.