Skip to main content

Pielgrzymka w oktawie Wielkanocy to tradycja seminariów Redemptoris Mater. W tym roku jej celem był grób św. Stanisława na Wawelu oraz miejsce jego męczeńskiej śmierci na Skałce. Tym razem pielgrzymowali z nami seminarzyści z siedmiu innych domów formacyjnych: z Łodzi, z Egeru na Węgrzech, z Żyliny na Słowacji, a także z Triestu, Rygi oraz z dwóch seminariów na Ukrainie – Kijowa i Winnicy.

Pielgrzymka rozpoczęła się we wtorek w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej. Podczas nieszporów Ksiądz Kardynał poświęcił różańce i wręczył je wszystkim seminarzystom. W homilii Ksiądz Kardynał przybliżył historię św. Stanisława.

Podzieleni na grupy udaliśmy się z Warszawy do Krakowa różnymi trasami. Odwiedziliśmy wiele bardzo ciekawych miejsc. Po drodze gościli nas w swoich domach bracia ze wspólnot neokatechumenalnych. Był to piękny czas dzielenia się radością ze Zmartwychwstania Chrystusa! Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane nam serce!

Ostatnie dwa dni spędziliśmy w Krakowie. Po modlitwie przy grobie św. Stanisława i w kościele na Skałce zwiedzaliśmy krakowską Starówkę. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która była ostatnim dniem naszej pielgrzymki, uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii na Łagiewnikach, której przewodniczył  abp Marek Jędraszewski, zwiedziliśmy też Centrum Jana Pawła II.