Sanktuarium Słowa
Drugim ważnym miejscem naszego seminarium jest kaplica, którą nazywamy Sanktuarium Słowa Bożego albo – z języka hebrajskiego – jesziwą. To określenie szkoły, w której nasi bracia Żydzi czytają, zapamiętują i interpretują fragmenty Tory, pogłębiając nieustannie swój kontakt z Bogiem, obecnym w Słowie. Wystrój kaplicy nawiązuje do żydowskich korzeni naszej wiary.
W Sanktuarium Słowa modlimy się codziennie Liturgią Godzin – modlitwa brewiarzowa towarzyszy nam od wczesnych godzin porannych aż po sam wieczór. Tutaj również czytamy Pismo Święte w ramach tzw. lectio continua, by każdego dnia mieć osobisty kontakt ze Słowem Bożym. W każdy czwartek spotykamy się na skrutacji Pisma Świętego. Artykuł ks. Krystiana Chmielewskiego o Skrutacji Pisma Świętego
Symbolika
Na szklanych drzwiach prowadzących do kaplicy została umieszczona scena Zwiastowania. Każdy, kto spotyka się ze Słowem Bożym w tym Sanktuarium, staje się adresatem zwiastowania Dobrej Nowiny. Tak jak Maryja usłyszała, że pod Jej sercem za sprawą Ducha Świętego pocznie się Jezus, tak i my słyszymy, że zrodzi się w nas natura Chrystusa.
Czerwona wykładzina, umieszczona w przedsionku kaplicy, symbolizuje morze, które przekraczali Izraelici, wychodząc z Egiptu. Małe lampki na suficie przypominają gwiazdy na niebie, które Bóg pokazał Abrahamowi, obiecując mu liczne potomstwo.
Wykładzina w dalszej części kaplicy ma kolor szary, co symbolizuje pustynię. Bóg wyprowadza nas z niewoli i – podobnie jak Izraelitów – wyprowadza na pustynię, która w Biblii zawsze jest miejscem spotkania Boga z człowiekiem, który jest kształtowany ku dojrzałości i gotowości pełnienia woli Bożej. Czas formacji jest dla seminarzystów formą „pustyni”. Z miłości do Boga rezygnują z różnych dóbr (pieniądze, telefon, przyzwyczajenia, relacje). Wszystko po to, by doświadczyć obecności żywego Boga, budować i pogłębiać relację z Nim, tak aby stawać się Jego świadkami wobec wszystkich, do których z czasem zostaną posłani.